/ درباره ما / اخبار و رویدادها / کتابخانه / پیوندها / تماس با ما / وزارت ارشاد
نمایش و نقد دو مستند با موضوع سوریه در کانون فیلم سینماحقیقت
کد مطلب :1861برنامه‌ی این هفته کانون فیلم «سینماحقیقت» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به نمایش و نقد دو فیلم مستند «شبیه‌سازی آقای زرد» ساخته ماهان خمامی‌پور و «حلب؛ سکوت جنگ» به کارگردانی امیر اُصانلو اختصاص یافته است. این دو فیلم با موضوع جنگ و مقاومت در سوریه ساخته شده‌اند.
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم‌های مستند «شبیه‌سازی آقای زرد» و «حلب؛ سکوت جنگ» از ساعت 17:30 عصر دوشنبه 11 شهریورماه 98 در سالن سینماحقیقت این «مرکز» به نمایش عمومی درآمده و سپس با حضور ماهان خمامی‌پور و امیر اُصانلو (کارگردانان)، ناصر صفاریان (مسئول نمایش و نشست فیلم‌ها)، سهراب خسروی و مهدی مطهر مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.
«شبیه‌سازی آقای زرد» مستندی تجربی درباره‌ی پیرمردی به نام «ابوزکور» است که هر روز در بین ویرانه‌های شهر جنگ‌زده‌ی حلب پرسه می‌زند. تمامی لباس‌ها و حتی گوشی موبایل، ساعت مچی، دیوارهای خانه، یخچال و وسیله‌های زندگی او زردرنگ است!
در خلاصه موضوع مستند «حلب؛ سکوت جنگ» هم آمده است: «فیلم روایتی‌ست شاعرانه از جنگ و ویرانی‌های آن و سکوت مرگباری که بر شهر \"حلب\" به عنوان پُررونق‌ترین شهر سوریه در سال‌های نه چندان دور حاکم شده است...»
گفتنی است: عموم علاقمندان جهت تماشای این دو فیلم مستند و شرکت در جلسه نقد و بررسی آن می‌توانند از ساعت 17:30 عصر دوشنبه (11 شهریور) به کانون فیلم «سینماحقیقت» واقع در خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی مراجعه نمایند. شرکت در این برنامه برای عموم آزاد است.