آخرین وضعیت اکران مستند «بانو قدس ایران»

آخرین وضعیت اکران مستند «بانو قدس ایران»

مدیرعامل موسسه «عروج فیلم» ضمن تشریح آخرین وضعیت عرضه فیلم «فرزند صبح» و مستند «بانو قدس ایران» از تولیدات این موسسه، از استمرار پیگیری برای تولید اثری درخور شان امام(ره) در سینما خبر داد.

غلامعلی اصغریان مدیرعامل موسسه «عروج فیلم» درباره فیلم مستند «بانو قدس ایران» ساخته مصطفی رزاق‌کریمی به مهر گفت: ما در نظر داشتیم این فیلم را در سینماهای «هنر و تجربه» به نمایش بگذاریم اما به دلیل تعطیلی سینماها این کار متوقف شد. در حالی که ما برنامه‌ریزی کرده بودیم حالا هم مترصد این هستیم که ببینیم سینماها چه زمانی بازگشایی می‌شوند.
وی افزود: آقای حمیدی‌مقدم مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هم در حال پیگیری اکران آنلاین این اثر است تا در صورت فراهم بودن شرایط آن را به صورت آنلاین به نمایش بگذاریم و احتمالاً تا سه چهار روز آینده وضعیت این امر مشخص شود. ما به آقای حمیدی مقدم گفته‌ایم هر کاری از دستشان برمی‌آید انجام بدهند.
شرف‌الدین هیچ سمتی در نسخه فعلی «فرزند صبح» ندارد
اصغریان با اشاره به فیلم سینمایی «فرزند صبح» بیان کرد: هنوز زمان نمایش این فیلم مشخص نیست. تهیه‌کننده «فرزند صبح» هم «عروج فیلم» است چون آقای شرف‌الدین رسماً به وزارت ارشاد آمد و تمام حقوق خود نسبت به این فیلم را واگذار و تسویه حساب کرد و در این نسخه هیچ سمتی ندارد.
وی افزود: ما یک نسخه قبلاً از «فرزند صبح» داشتیم که آقای افخمی دست به تدوین مجدد و ارایه یک نسخه جدید زد. از همین رو در حال حاضر بهروز افخمی کارگردان این اثر همین نسخه جدید را قبول دارد و می‌گوید پای این نسخه را امضا می‌کند.
هنوز دستمان خالی است
مدیرعامل «عروج فیلم» در ادامه با اشاره جای خالی آثار مرتبط با حضرت امام خمینی (ره) در ویترین سینمای ایران اظهار کرد: آیا حق امام این نیست که یک فیلم درخور شأن داشته باشد تا اکران شود؟ آیا شأن امام نباید در آثار رعایت شود؟ از همین رو ما همچنان به شدت به دنبال این هستیم که فیلمی درباره ایشان ساخته شود. در این میان ما به دنبال یک طرح و کارگردان خوب هستیم اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم البته چند گروه به اینجا آمده‌اند و مذاکره‌هایی کرده‌ایم اما طرح آن‌ها به گونه‌ای نبوده که سرمایه‌گذاری کنیم و هنوز دستمان خالی است.