دوشنبه 05 آبان 1399   |   اخبار مرکز ، انیمیشن    |    ملکوت ، جشنواره یوتای آمریکا ، فرنوش عابدی    |    85

بیست و هفتمین جایزه جهانی انیمیشن «ملکوت» از جشنواره یوتای آمریکا بدست آمد

بیست و هفتمین جایزه جهانی انیمیشن «ملکوت» از جشنواره یوتای آمریکا بدست آمد

فیلم انیمیشن «ملکوت» به کارگردانی «فرنوش عابدی» که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تهیه شده، موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم انیمیشن هجدهمین دوره جشنواره «HORROR FEST» یوتای آمریکا شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، جایزه بهترین فیلم انیمیشن جشنواره یوتای آمریکا، بیست و هفتمین جایزه جهانی «ملکوت» در سال 1399 است.

پیشتر اعلام شده بود که انیمیشن «ملکوت» موفق‌ترین فیلم سینمای ایران در عرصه‌ی جشنواره‌های بین‌المللی در سال جاری بوده که ضمن حضور در 121 جشنواره بین‌المللی، موفق به دریافت 27 جایزه جهانی شده است.

این فیلم نامزد جوایز بهترین کارگردانی و بهترین فیلم در جشنواره فیلم گناه SIN FILM FESTIVAL نیز شده است که برپایه‌ی مضمون هفت گناه کبیره برگزار می‌شود.

گفتنی است: «ملکوت» درباره‌ی یک نوازنده پیانو است که پس از حادثه‌ای دستش را از دست می‌دهد و دیگر قادر به ساز زدن نیست؛ سپس دست‌های او پیوند زده می‌شود، اما این دست‌ها به سمت شرارت و پلیدی پیش می‌روند...

عوامل ساخت این فیلم عبارتند از: نویسنده، کارگردان، تدوینگر، تهیه‌کننده: فرنوش عابدی، فیلمبردار و نورپرداز: محمد غفاری، انیماتور: فرنوش عابدی و ملیحه غلامزاده، صدابردار، صداگذار و موسیقی: سروش عابدی، مدیر تولید و دستیار کارگردان: نگاه فردیار، پخش‌کننده: نگاتیو آرت استودیو، تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی