علی تک‌روستا:

نمایش آنلاین، پیوند مردم با سینمای مستند را مستحکم می‌کند

نمایش آنلاین، پیوند مردم با سینمای مستند را مستحکم می‌کند

کارگردان «برادرم نادعلی» معتقد است نمایش آنلاین، راهی برای جذب مخاطب گسترده برای سینمای مستند است.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، علی تک‌روستا درباره تاثیر شیوع ویروس بر ماهیت برگزاری جشنواره‌ها و اکران فیلم گفت: در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا، یکی از بهترین شیوه‌ها که می‌تواند چراغ جشنواره‌ها را روشن نگه دارد، برگزاری جشنواره‌ها به صورت آنلاین است. البته باید در نظر داشت هیچ‌گاه برگزاری آنلاین نمی‌تواند جای نمایش فیلم روی پرده سینما را بگیرد.

 

این مستندساز ادامه داد: با توجه به تجربه موفق تعدادی از جشنواره‌ها در دوران کرونا به نظرم بهترین حالت برگزاری به صورت ترکیب فیزیکی و آنلاین است. در کنار برگزاری آنلاین که یک بستر و امکان تازه است، برگزاری فیزیکی به صورت محدود و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در این شرایط سخت، می‌تواند انرژی و انگیزه مثبتی برای مستندسازان به وجود آورد.

 

تک‌روستا افزود: متاسفانه هنوز بستری برای پخش آثار سینمای مستند در تلویزیون فراهم نشده و تا رسیدن به این شرایط تنها راه، پخش در پلتفرم‌های موجود و یا اکران در سینما است. سینما یک رسانه تأثیرگذار است، اما همچنان این دو رسانه (پلتفرم و سینما) مخاطب خاص خود را دارد و باید تلاش کرد تا با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی، ذائقه مردم را نسبت به این دو رسانه تغییر داد تا بتوان مخاطب بیشتری جذب کرد.

 

این کارگردان گفت: نمایش آنلاین مستندها در بستر پلتفرم‌ها که دردو سال اخیر، مخاطب بالایی داشته‌اند ورود به دنیایی تازه و ایجاد بستر برای شناسایی جذابیت‌های سینمای مستند به مردم است.


منبع: خبرگزاری ایلنا