مختار عبدالهی:

تولید فیلم خلاق و کم‌هزینه فرصتی برای سینمای ایران است

تولید فیلم خلاق و کم‌هزینه فرصتی برای سینمای ایران است

کارگردان فیلم سینمایی «میان صخره‌ها» حمایت مرکز گسترش از فیلم‌های خلاق و کم‌هزینه را فرصتی عالی برای فیلمسازان استانی دانست.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، مختار عبدالهی درباره چگونگی شکل‌گیری ایده فیلم «میان صخره‌ها» توضیح داد: ایده اولیه از یک مستند که در جشنواره سینماحقیقت هم حضور داشت در ذهن من زده شد. چوپانانی که در کوه دیده بودم و تصمیم گرفتم فیلمی درباره دو کودک چوپان بسازم.

 

وی افزود: در خبرها خواندم که مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از پروژه های خلاق و کم‌هزینه حمایت می‌کند و پس از ارائه طرح با ساخت آن موافقت و«میان صخره‌ها» ساخته شد.

 

عبدالهی با تاکید بر این که راه اندازی طرح حمایت از فیلم‌های خلاق و کم‌هزینه بسیار خوب است، تصریح کرد: در این طرح برای افرادی مثل من که کسی آن‌‎ها را نمی‌شناسد موقعیتی مناسب فراهم می‌شود تا بتواند هنرش را از این طریق ارائه دهد. چنین طرحی برای هنرمندی که خلاقیت داشته باشد اما زمینه مناسب برایش فراهم نباشد فرصتی عالی است.

 

وی در خصوص حضور «میان صخره‌ها» در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان بیان کرد: جشنواره کودک فرصتی برای جبران اجحافی است که در اکران فیلم‌های کودک به این گونه سینما می‌شود. شاید با نمایش فیلم‌های کودک در چنین جشنواره‌هایی اقبال عمومی هم به این نوع فیلم‌ها رو کرده و فرصتی برای اکران آن ها فراهم شود.

 

کارگردان «میان صخره‌ها» همراه کردن مخاطب کودک با فیلمی 80 دقیقه‌ای را امری دشوار دانست و گفت: فیلم بازخورد خوبی در جشنواره کودک داشت و در نمایشی که در شهر اصفهان داشتیم مخاطبان کودک و نوجوان از فیلم استقبال کرده و تا انتها با کاراکترهای فیلم همراه بودند.

 

فیلم «میان صخره‌ها» نامزد دریافت پروانه زرین از دو بخش بهترین فیلم و بهترین کارگردانی سی و چهارمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان است و در خلاصه داستان آن آمده است: دو کودک چوپان همراه یک رادیو راهی کوه می‌شوند و طی 24 ساعت آن‌ها را دنبال می‌کنیم...»

منبع: همشهری آنلاین