چهارشنبه 22 دي 1400   |   اخبار مرکز ، انیمیشن    |    مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ، فرنو ، انیمیشن

رویداد «فرنو» چیست؟/فرصتی برای جذب سرمایه و تولید انیمیشن

رویداد «فرنو» چیست؟/فرصتی برای جذب سرمایه و تولید انیمیشن

صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با همکاری بنیاد سپهر انقلاب اسلامی رویداد فرهنگی »فرنو» را جهت کمک به تولید و تامین محتوا و تکمیل زنجیره ارزش محصولات فرهنگی برگزار می‌کند.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، رویداد فرنو پویانمایی و وب‌سریز، بستری را فراهم می‌کند تا فعالان فرهنگی که در عرصه طراحی محصولات پویانمایی و وب‌سریز فعالیت می‌کنند، از فرصت عادلانه و شفافی برای ارائه محصولات خود به توسعه دهندگان کسب و کارهای فرهنگی برخوردار باشند. مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در راستای سیاست‌های تشویقی و حمایتی خود از انیمیشن کشور و هنرمندان آن در این رویداد حضور داشته و از آن حمایت می‌کند.


پویانمایی و وب‌سریز، گام پنجم در زنجیره توسعه محصولات فرهنگی حوزه کودک و نوجوان است و از آنجا که همذات پنداری با شخصیت‌ها و روایت‌ها و سعی در تشابه‌سازی رفتاری با آن‌ها، مهمترین تاثیر پویانمایی و محصولات وب‌سریز بر روی کودکان و نوجوانان است در گام پنجم بازارپردازی فرهنگی به انتخاب شخصیت مناسب و ظهور شخصیت و رفتار آن در بازی، اسباب‌بازی و عروسک؛ محصولات نوشت‌افزار و محصولات گیم و برنامه‌های کاربردی کتاب تعاملی توجه می‌شود.


در این رویداد، فعالان فرهنگی حوزه پویانمایی و وب‌سریز، مبتنی بر آموزش‌ها و مربی‌گری‌های صورت گرفته، طرح پویانمایی و یا وب‌سریز خود را در قالب استاندارد و در مدت زمان مشخصی برای توسعه دهندگان فرهنگی ارائه (Pitch) می‌نمایند. توسعه دهندگان فرهنگی همانند مراکز نوآوری فرهنگی، شتابدهنده‌‌های محتوایی و تهیه‌کنندگان ارشد نیز با حضور موثر در این رویداد، سعی می‌کنند در یک فضای شفاف، اقدام به تعامل با فعالان فرهنگی جهت انتخاب و طراحی محصولات پویانمایی و وب‌سریز کنند.


افراد و متخصصان در زمینه تولید محصولات پویانمایی و یا سلسله وب‌سریزها می توانند با مراجعه به سایت http://www.dalan.farhangbonyan.ir/  در قالب تیم های چند نفره در این رویداد شرکت کنند.


این رویداد با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و بنیاد سپهر انقلاب اسلامی در قالب سلسله رویدادهای پیوند فرهنگی در تاریخ 13 بهمن ماه 1400 برگزار می‌شود.