«بی ام و 2002»، قصه یک پسر عشق ماشین

«بی ام و 2002»، قصه یک پسر عشق ماشین

پویانمایی «بی ام و 2002» به کارگردانی میرعلی حسینی اصلی، داستان پسری عشق ماشین است که در موقعیتی سخت، گرفتار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، میرعلی حسینی اصلی گفت: داستان این انیمیشن 12 دقیقه‌ای درباره پسری جوان از خانواده‌ای مرفه است که عشق ماشین دارد، اما ناخواسته درگیر ماجرایی می‌شود. این روزها در حال پیش تولید، طراحی کانسپت کار، (شخصیت‌ها، رنگ بندی، فضاها و...) هستیم.
 

او ادامه داد: طبق برنامه احتمالا «بی ام 2002» پاییز سال آینده آماده نمایش می‌شود. این روزها با توجه به تورم و افزایش هزینه‌های تولید پویانمایی، کار در این حوزه بسیار سخت شده، امیدوارم بتوانم طبق برنامه این انیمیشن را به پایان برسانم.
 

این کارگردان گفت: با توجه به شرایط و هزینه‌های سنگین تولید، فیلمی شبیه «بی ام 2002» حدود 500 میلیون تومان هزینه دارد، اما مرکز گسترش به عنوان حامی مالی این پروژه و تهیه‌کننده آن، این رقم را پرداخت نمی‌کند. حمایت نهادی مانند مرکز در تولید انیمیشن بسیار موثر و حیاتی است، اما طبیعی است که هر ارگانی بودجه محدودی دارد و با این تورم، تولید و حمایت سخت می‌شود. نهادهای حامی تولید انیمیشن که کم هستند، توانایی پرداخت این ارقام به همه فیلمسازان را ندارند. می‌شود گفت بیش از گذشته، کار در این حوزه نیاز به عشق دارد.
 

میرعلی حسینی اصلی پیش از این انیمیشن‌های «پدر»، «نجات درخت، نجات زندگی» و ... را کارگردانی کرده است. «بی ام و 2002» تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی وپویانمایی است.