سه شنبه 04 بهمن 1401   |   اخبار مرکز ، مستند    |    محمدجواد سعیدی ، آدم و حوا ، رضا دانش پژوه

مستند «آدم و حوا» به آمریکا می‌رود

مستند «آدم و حوا» به آمریکا می‌رود

مستند «آدم و حوا» به کارگردانی رضا دانش‌پژوه در جشنواره بیگ اسکای آمریکا روی پرده می‌رود.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، فیلم مستند «آدم و حوا» به کارگردانی رضا دانش پژوه منتخب بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه جشنواره بیگ اسکای Big sky آمریکا شد .جشنواره بیگ اسکای یکی از شناخته شده ترین جشنواره های مستند در جهان و مورد تایید آکادمی اسکار است و بهترین مستند این جشنواره به اسکار سال آینده معرفی می شود. مستند «آدم و حوا» محصول انجمن سینمای جوانان ایران دفتر یاسوج است.

 

 بیستمین دوره جشنواره 17 تا 26 فوریه 2023 مصادف با 28 بهمن تا 7 اسفند 1401 در شهر میزولای ایالت مونتانای آمریکا برگزار و مستند «آدم و حوا» در بخش رقابتی فیلم‌های مستند کوتاه، داوری خواهد شد.


مستند کوتاه «آدم و حوا» روایتی از اندیشه های یک زوج پیر روستایی است که باورهای بهشت و جهنمی شان را درباره رفتارهایشان با یکدیگر مرور می کنند. تهیه کنندگی این فیلم بر عهده سید محمدجواد سعیدی و رضا دانش پژوه است.


عرضه و پخش جهانی «آدم و حوا» بر عهده محمد حسنی است، عوامل این مستند کوتاه عبارتند از فیلم‌بردار: رضا دانش پژوه، تدوین‌گر: سجاد ایمانی، صداگذار:پارسوآ پاکیزه، اصلاح رنگ و نور: جمال‌الدین موسوی، صدابردار :پژمان امیرنژاد، عکاس: داود ایزدپناه، طراح پوستر: سعید صبحانی.