«پر» به پرتغال سفر می‌کند

«پر» به پرتغال سفر می‌کند

انیمیشن «پر» به کارگردانی صادق جوادی، از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی در بخش مسابقه کوتاه چهل و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن اسپینهو در پرتغال روی پرده می‌رود.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، جشنواره «اسپینهو» یکی از معتبرترین جشنواره‌ها و مورد تایید آکادمی اسکار و همچنین مورد تایید آسیفا است. فیلم برگزیده واجد شرایط نامزدی بهترین فیلم کوتاه انیمیشن اسکار خواهد بود. این دوره از جشنواره از 22 تا 28 آبان ماه 1402 برگزار می‌شود.
 

امسال 3700 فیلم از 123 کشور به جشنواره ارسال شدند که از میان آنها 130 فیلم برای شرکت در بخش‌های مختلف مسابقه انتخاب شده‌اند.
 

در بخش مسابقه کوتاه 58   فیلم از کشورهای پرتغال، فرانسه، ایران، بلغارستان، آمریکا، کانادا، استرالیا، اسپانیا، سوئیس، ژاپن، کروواسی، بلژیک، کلمبیا، تایوان، هلند، مجارستان، یونان، انگلستان، ایتالیا، هنگ کنگ، آلمان، برزیل و چین انتخاب شده اند. «پر» درباره یک پدر و پسر است که روی خروس شرط‌بندی می‌کنند و یک پیرمردِ غیرعادی وارد زندگی‌شان می‌شود و زندگی‌ آن‌ها تغییر می‌کند. اما این تغییر به گونه‌ای نیست که پیش‌بینی می‌کردند و تمایل به آن داشتند.
 

«پر» تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی است.