میلاد محمدی:

نیازمند نگاه تازه به قهرمانان دفاع مقدس در سینما هستیم

 نیازمند نگاه تازه به قهرمانان دفاع مقدس در سینما هستیم

کارگردان «عشق شمعدانی‌ها» معتقد است در سینمای مستند و داستانی نیازمند نگاه متفاوت به زندگی قهرمانان سال‌های دفاع مقدس هستیم.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، میلاد محمدی مستندساز درباره اهمیت مستندهای تاریخی و دفاع مقدس با توجه به حال و هوای این روزهای جامعه توضیح داد: بعد از گذشت ۳۵ سال از دوران دفاع مقدس می‌توان با در دسترس قرار دادن اسناد و اطلاعات ناخوانده در اختیار پژوهش‌گران و مستندسازان، به ابعاد دیگری از  وقایع جنگ پرداخت.
 

کارگردان مستند «نخست وزیر پنج روزه» ادامه داد: نیاز جامعه ما این است که با نگاهی علمی و دقیق به بررسی اتفاق‌های دوران دفاع مقدس پرداخته شود و نقاط خاکستری‌ جنگ را واکاوی کرد. ساخت مستندهایی با این رویکرد برای مخاطبان خاص سینمای مستند باعث ایجاد نگاهی واقع بینانه و باورپذیر به این موضوع می‌شود.

 

میلاد محمدی گفت: آثاری مانند آخرین «روزهای زمستان» یا «ایستاده در غبار» ساخته محمدحسین مهدویان، موفق به نمایش چهره‌هایی باورپذیر از قهرمانان دفاع مقدس شد. چهره‌هایی واقعی با ضعف‌ها و قوت‌های انسانی که به دور از اسطوره سازی‌های غیر باورپذیر و کلیشه‌‌ای است و هوایی تازه در سینمای مستند و داستانی با موضوع جنگ، به وجود آورد.