انیمیشن «پیانو» عاشقانه‌ای است که نگاه ضد جنگ دارد

انیمیشن «پیانو» عاشقانه‌ای است که نگاه ضد جنگ دارد

شهاب شمس با بیان اینکه انیمیشن «پیانو» عاشقانه‌ای است که نگاه ضد جنگ دارد، گفت: این انیمیشن داستان پسربچه‌ای را روایت می‌کند که علاقه‌اش به پیانو تمام زندگی‌اش را تحت‌الشعاع قرار داده است و او را وارد یک جنگ درونی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، «شهاب شمس» کارگردان انیمیشن پیانو درباره این انیمیشن که به‌ همراه «مرجان کشانی» کارگردانی‌اش را برعهده داشته است، اظهار داشت: انیمیشن «پیانو» عاشقانه‌ای است که نگاه ضد جنگ دارد و داستان پسربچه‌ای را روایت می‌کند که علاقه‌اش به پیانو تمام زندگی‌اش را تحت‌الشعاع قرار داده است و او را وارد یک جنگ درونی می‌کند که تمام تلاشش را می‌کند تا پیانو را به دست آورد.
 

این کارگردان ادامه داد: اما یک جنگ بیرونی اتفاق می‌افتد و موضوعی که تا روز قبل تمام دغدغه این پسر بوده و برای به دست آوردن‌اش تلاش می‌کرده است، با این جنگ بیرونی دیگر برای‌اش اهمیتی ندارد و مجبور می‌شود که از پیانو بگذرد تا جان‌اش را نجات دهد.

 

وی به تشریح ابعاد تکنیکی این انیمیشن پرداخت و تصریح کرد: این انیمیشن با تکنیک استاپ موشن ساخته شده که به نظرم یکی از زیباترین تکنیک‌های ساخت انیمیشن است. ضمن اینکه «پیانو» با زحمات مکرر یک تیم حرفه‌ای ساخته شد که حدود دو سال و نیم کار فشرده انجام دادند تا این پروژه به سرانجام برسد.
 

شمس درمورد پرداختن به موضوع انیمیشن «پیانو» گفت: من و خانم کشانی، حدود ده سال بود که درمورد موضوع جنگ صحبت می‌کردیم و علاقه‌مند بودیم تا کاری در این رابطه بسازیم.

 

این کارگردان عنوان کرد: در حقیقت جنگ را سیاستمداران راه می‌اندازند، اما مردم تمام آسیبش را می‌بینند. زمانی که ما مشغول ساخت انیمیشن «پیانو» بودیم، همزمان با جنگ روسیه و اوکراین شد و الان هم که شاهد جنگ فلسطین و اسرائیل هستیم. به طور کلی ما دغدغه‌ای در این زمینه داشتیم که خانم کشانی ایده ساخت این انیمیشن را داد و شروع به ساخت کردیم.
 

انیمیشن «پیانو» محصول مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی است.

منبع: خبرگزاری دفاع پرس