رویدادی برای مشارکت فعال نوجوانان در صنعت سینما

رویدادی برای مشارکت فعال نوجوانان در صنعت سینما

جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان «ویتوریو ونتو»، یکی از مهمترین رویدادهای سینمایی مربوط به این رده سنی است که در تریویزو، یک شهر تاریخی در منطقه ونتو در شمال ایتالیا، برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، سرویس بین الملل: جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان «ویتوریو ونتو»، یکی از مهمترین رویدادهای سینمایی مربوط به این رده سنی است که در تریویزو، یک شهر استان تاریخی در منطقه ونتو در شمال ایتالیا، برگزار می شد. 

این جشنواره با هدف ایجاد یک رویداد بزرگ سینمایی برای کودکان و نوجوانان می کوشد استعداد و فرهنگ را به نوعی با یکدیگر تلفیق کند. یکی از اهداف برگزار کنندگان این جشنواره، مشارکت نسل جوان در صنعت سینمایی و جذب مخاطبان جوان و همچنین بزرگسالان است.

هر سال، بیش از 1000 اثر ادبی، شعر و داستان کودکانه از سراسر جهان به داوران این رویداد سینمایی ارائه شده و در نهایت برترین آثار انتخاب می‌شوند. 

جشنواره ویتوریو ونتو به عنوان پل ارتباطی میان نویسندگان کودکان و نوجوانان از فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف شناخته شده و به ترویج هم‌افزایی و تبادل فرهنگی در جامعه بین‌المللی می‌پردازد.

هدف اساسی این جشنواره این است که توانایی برآورده کردن هم انتظارات جمعیت جوان و هم انتظارات تماشاگران بزرگسال را داشته باشد تا بتواند عموم مردم را در برابر سینمای با کیفیت قرار دهد. 

این جشنواره با برگزاری کارگاه‌های آموزشی مختلف، جوانان و نوجوانان را با جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا آشنا می‌کند.

این کارگاه‌ها به دلیل ارتباط با تکنولوژی‌ها و تجربیات جدید در حوزه سینما، فرصتی مناسب برای ارتقاء دانش و توانمندی جوانان در این زمینه فراهم می‌کند. همچنین، این تلاش به منظور ارتقاء سطح فرهنگ سینمایی در جامعه و تربیت نسل جدید فیلم‌سازان و هنرمندان جوان است.

سیزدهمین دوره جشنواره «ویتوریو ونتو» ایتالیا  از ۱۳ نوامبر تا ۱۱ دسامبر برابر با ۲۲ آبان ماه تا ۲۰ آذرماه امسال در شهر ایتالیا در حال برگزاری است.

انیمیشن بلند سینمایی «لوپتو» به کارگردانی عباس عسکری و تهیه‌کنندگی محمدحسین صادقی، در بخش رقابتی سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان «ویتوریو ونتو» در ایتالیا به نمایش در می‌آید.