زندگی متفاوت یک بلاگر در «سینماحقیقت»/ بازنمایی جدید از شخصیتی که محبوب نیست

زندگی متفاوت یک بلاگر در «سینماحقیقت»/ بازنمایی جدید از شخصیتی که محبوب نیست

مستند «من بلاگر نیستم» ساخته وحید چاووش داستان زندگی یک بلاگر است که فعالیت متفاوتش او را متمایز از بقیه بلاگرها کرده است.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، هفدهمین جشنواره سینما حقیقت در حالی در آذرماه برگزار می‌شود که پیش‌بینی‌ها برای حضور فیلم‌های مختلف جشنواره داغ داغ است. بسیاری از مستندسازان که آثار خود را برای حضور در این جشنواره آماده‌ کرده‌اند، منتظراند تا کار هیئت انتخاب به پایان برسد و فیلم‌های راه‌یافته به جشنواره انتخاب شوند.

وحید چاووش مستندساز با فیلم مستند «من بلاگر نیستم» متقاضی حضور در هفدهمین جشنواره سینما حقیقت شده است. این مستند به تهیه‌کنندگی مشترک مرکز مستند سوره و مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی ساخته شده است.

کاراکتر اصلی این مستند یک بلاگر است که فعالیت‌های زیادی در فضای مجازی دارد؛ عمده فعالیت‌های او خیرخواهانه است و با حمایت افرادی که پیج او را دنبال می‌کنند، زمینه‌ساز اتفاقات مثبت زیادی شده است. در این مستند شرح فعالیت‌های او بیان می‌شود. در حقیقت این مستند، داستان خود را براساس انجام کار خیر و تلاش این بلاگر اینستاگرامی برای این کار نشان می‌دهد.

چاووش در گفت‌وگویی که با خبرنگار تسنیم داشته، به این نکته اشاره کرده که در مستند جدیدش بازنمایی متفاوتی از یک بلاگر را روایت کرده است؛ او می‌گوید: عمده تصورات از افراد بلاگر منفی است، اما در این فیلم کسی را می‌بینیم که از ظرفیت صفحه خود و هوادارانش برای انجام فعالیت‌های خیرخواهانه استفاده می‌کند. انتخاب این شخصیت عمدی بود، چرا که می‌خواستم به جامعه اعلام کنم که همه فضای مجازی بد نیست و نکات خوب هم دارد.

این مستندساز فرم جدیدی را برای روایت سوژه خود انتخاب کرده است. او برای اینکه هویت واقعی این بلاگر شناخته نشود، به جای اینکه او را در قاب دوربین خود نشان بدهد، در مکان‌های شلوغ نشان می‌دهد. بنابراین نمی‌توان او را به صورت دقیق شناسایی کرد. علاوه براین، این فیلم مستند هیچ مصاحبه‌ای نیز ندارد و دوربین فیلمساز تنها همراه با شخصیت پیش می‌رود.

به گفته کارگردان مستند «من بلاگر نیستم»، برای ساخت این مستند زمان زیادی صرف شده است. او دراین باره گفت: نزدیک به یکسال در کنار این بلاگر بودم تا بهترین موضوعات را برای نمایش در فیلم انتخاب کنم. اکنون تقریبا تصویربرداری این مستند تمام شده و می‌خواهیم تدوین را آغاز کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم