دوشنبه 23 بهمن 1402   |   اخبار مرکز ، مستند    |    شبکه مستند

نمایش «سلاح ایرانی» و «محسن ژاپنی» در شبکه مستند

نمایش «سلاح ایرانی» و «محسن ژاپنی» در شبکه مستند

شبکه مستند به مناسبت روز پاسدار مستندهای«به شهادت تاریخ»، «سلاح ایرانی» و «محسن ژاپنی» را پخش خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، مجموعه مستند «به شهادت تاریخ» روایتی از شکل‌گیری و پیشرفت نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سه قسمت روی آنتن شبکه مستند می‌رود. 

این مستند روایتی متفاوت از شکل‌گیری و پیشرفت نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که پیشرفت‌ها، افتخارات و حوادث حساس انقلاب اسلامی، را به تصویر می‌کشد.

قسمت‌های مختلف این مجموعه مستند با نام «پول‌های بدون پشتوانه» دوشنبه ۲۳ بهمن، «جنگ به سبکی متفاوت» سه‌شنبه ۲۴ بهمن، «سرزمین مادری» چهارشنبه ۲۵ بهمن ساعت ۱۷ از شبکه مستند پخش می‌شوند. 

مستند «سلاح ایرانی» ساخته داود مرادیان هم سه‌شنبه ۲۴ بهمن ساعت ۱۹ پخش می‌شود، این مستند با همکاری مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی و وزارت دفاع در یک سال ساخته شده و به بررسی توانمندی‌های نظامی و دفاعی نیروهای مسلح ایران می‌پردازد.

مستند «محسن ژاپنی» به کارگردانی وحید فرجی روایتی متفاوت از یک رزمنده افغانستانی به نام محسن میرزایی است که به دلیل چهره متفاوتش اتفاقی عجیب برای او رخ می‌دهد و رسانه‌های تصویری عراقی با تهیه گزارش‌هایی می‌گویند: «نیرویی از ایران را اسیر کرده‌ایم که ژاپنی است!»

فیلم مستند ۷۲ دقیقه‌ای «محسن ژاپنی» که در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری بسیج تولید شده است، پیش‌ازاین در چهاردهمین جشنواره سینما حقیقت حضور داشت و توانست در بخش شهید آوینی جایزه دریافت کند. این مستند سه‌شنبه ۲۴ بهمن ساعت ۲۱ پخش می‌شود.