جواد وطنی:

گسترش و رونق اکران آنلاین، به تولید مستند می‌انجامد

گسترش و رونق اکران آنلاین، به تولید مستند می‌انجامد

کارگردان «دیافراگم» معتقد است نمایش آنلاین مستندها و گسترش شیوه‌های اکران می‌تواند به تقویت و رشد تولید و سرمایه‌گذاری در این حوزه بیانجامد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، جواد وطنی در یادداشتی درباره اکران نوروزی مستند «دیافراگم» (تولید مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی) در بخش هنر و تجربه هاشور نوشته است: «قبل از هر صحبتی باید بگویم: تنها صداست که می‌ماند. 

اکران  نوروزی مستند «دیافراگم» از چند منظر برای من بعنوان کارگردان و تهیه کننده این فیلم دارای اهمیت است. نخست اینکه از میان انبوهی از فیلم‌ها، این فرصت برای مستند یافراگم، از تولیدات مرکز گسترش فراهم شد تا در اکران آنلاین قرار گیرد و فصولی از تاریخ صدا و موسیقی هنرمندان ایران زمین برای تماشگران آن واکاوی شود. این اتفاق به معنای اهمیت فیلم های منتخب در صفحه هنر و تجربه برای اکران آنلاین در پلتفرم هاشور است.

دوم اینکه، با گسترش  پلتفرم‌ها،  اهمیت تولید و  تامین سرمایه در فیلم‌های مستند بیشتر شده است. پلتفرم‌ها یکی از مهمترین  گزینه‌ها در نمایش آنلاین فیلم و به معنای واقعی  پل ارتباطی بین تولیدکنندگان  و علاقه‌مندان سینمای مستند است. 
باید سپاسگذار همه عوامل و عزیزانی باشم که در تولید این فیلم  همراهم بودند.

«دیافراگم» ساخته جواد وطنی تاریخ ضبط صدا در ایران و ورود گرامافون‌ها را بررسی می‌کند. این مستند در صفحه هنر و تجربه سایت هاشور اکران آنلاین شده است.