«نقاب» اثری روانشناختی است/ در این فروشگاه کالبدتان را عوض کنید

«نقاب» اثری روانشناختی است/ در این فروشگاه کالبدتان را عوض کنید

نگین تفقدی کارگردان انیمیشن «نقاب» بیان کرد که این اثر هشت دقیقه‌ای موضوعی روانشناختی و اجتماعی دارد و داستان مردی است که این امکان را پیدا می‌کند کالبدش را تغییر دهد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، نگین تفقدی کارگردان انیمیشن «نقاب» درباره شکل گیری ایده این انیمیشن گفت: ایده اولیه این انیمیشن از جایی شکل گرفت که فکر کردم چه می‌شود اگر فضایی شبیه یک فروشگاه وجود داشت که افراد می‌توانستند به صورت هر شخصی که می خواهند دربیایند و به نوعی کالبد خود را عوض کنند. این ایده به مرور توسعه پیدا کرد و در نهایت، به داستان نهایی یعنی داستان مردی با اضطراب اجتماعی که به طور اتفاقی سر از این فروشگاه در می آورد، ختم شد.

وی درباره پروسه تولید «نقاب» مطرح کرد: انیمیشن «نقاب»، یک انیمیشن دو بعدی است که با تکنیک انیمیت فریم بای فریم کار شده است. روند تولید به این صورت است که پس از اتمام پیش تولید، یعنی نهایی شدن فیلمنامه، کانسپت های فضا و شخصیت ها و دیگر متریال های اولیه مانند استوری بورد و استوری ریل و بک گراند، کار وارد مرحله تولید شده و انیمیت ها در نرم افزار tv paint انجام می‌شود و پس از اتمام دسن و رنگ و نور، پلان ها تک به تک کامپوزیت شده و پس از تدوین نهایی، صداگذاری و موسیقی انجام خواهد شد.

این کارگردان درباره مدت زمان و موضوع انیمیشن خود گفت: مدت زمان انیمیشن حدود هشت دقیقه است و موضوعی روانشناختی و اجتماعی دارد.

کارگردان «نقاب» یادآور شد: در دوران تحصیل در دانشگاه هنر، پس از آنکه از طریق اساتید دانشگاه و هم‌دانشگاهی ها با مرکز گسترش و تولیدات آن آشنایی پیدا کردم، بنابر توصیه اساتید، انیمیشن پایان نامه ام را برای همکاری به مرکز ارائه دادم و از این طریق همکاری من با مرکز گسترش آغاز شد.

تفقدی درباره برنامه ریزی برای پخش و نمایش «نقاب» مطرح کرد: پس از اتمام فرایند تولید، این انیمیشن به جشنواره های داخلی و خارجی انیمیشن کوتاه ارائه خواهد شد.

وی در پایان درباره برنامه های آینده خود گفت: در آینده قصد دارم کارگردانی و ساخت انیمیشن کوتاه را با تکنیک های متنوع تر و موضوعات تازه که بیانگر دغدغه های شخصی ام باشند، ادامه دهم.

منبع: خبرگزاری مهر