یک جایزه دیگر برای «تنها نخواهم ماند»

یک جایزه دیگر برای «تنها نخواهم ماند»

مستند کوتاه «تنها نخواهم ماند» به کارگردانی یاسر طالبی و تهیه‌کنندگی فریبا عرب موفق به کسب جایزه بهترین مستند دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فریزاج (ferfilm) در کوزوو شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، به نقل از روابط عمومی فیلم، این جشنواره به منظور ترویج فرهنگ‌ها و ارزش‌های جهانی از طریق فیلم به عنوان یک روش چندبعدی و جذاب برگزار می‌شود. علاوه بر رویدادهای سینمایی، جشنواره با بهره‌گیری از پتانسیل گردشگری شهر فریزاج، بازدیدها و رویدادهای دیگری را برای نمایش تنوع فرهنگی کوزوو سازماندهی می‌کند.

مستند «تنها نخواهم ماند» با پژوهش علی رمضانی پاجی به زندگي يک زوج کهنسال مي‌پردازد که بعد از پنج سال صداي قلب فرزندشان را مي‌شنوند.تصويربردار اين مستند فرحبخش فرهيدنيا و محمودرضا مافی هستند. صدابرداري را حسن جعفري انجام داده و صداگذار پروژه رامين ابوالصدق است.

«تنها نخواهم ماند» پیش از این در فستیوال‌های تسالونیکی یونان، و شورت شورتز ژاپن نمایش داده شده و برنده جایزه بهترین فیلم مستند بین الملل سی و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران شده است. دریافت جایزه بهترین مستند در مورد بقای مردم بومی در جشنواره پارنوی استونی، بهترین مستند جشنواره دین امروز ایتالیا، بهترین مستند فیلم وستروس و ... بخشی از موفقیت‌های بین‌المللی این مستند است.

یاسر طالبی کارگردانی مستندهای «دلبند»، «سرنوشت» و مجموعه سريال مستندهاي اهل سفر «تاج زاگرس، مسافر آذران و …» را در کارنامه دارد.